top of page

İade ve İptal

  • Musterilerimiz, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on dört (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir.

  • Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Pulsarpro Ses ve Işık Teknolojileri A.Ş 'ye bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,  3. kişiye veya Müşterimize teslim edilen ürünün Pulsarpro Ses ve Işık Teknolojileri A.Ş 'ye gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden Yedi (7) gün içinde ürün bedeli Müşterimize iade edilir.

  • Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

  • Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

  • Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Ayrıca, 14.06.2003 Resmi Gazete Yayın Tarihli ve 25137 numaralı Mesafeli Satışlar Yönetmeliği hükümlerine göre tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren on beş (15) iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Pulsarpro Ses ve Işık Teknolojileri A.Ş 'nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

  • Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

       

bottom of page